Skip to content

Rozpocznij budowę swojej turbiny wiatowej

Po zebraniu niezbędnych narzędzi i materiałów zacznij budowę.

1

Przygotowanie podstawy

w podstawie wykonaj dwa otwory montażowe rozmieszczone symetrycznie względem planowanego położenia osi wału turbiny. Rozstaw osiowy otworów o średnicy 10,5 mm powinien wynosić 200 mm.

2

Przygotowanie wieży

wykonując wieżę pamiętaj o grubości podstawy tak, aby wysokość, na jakiej znajdzie się oś wału turbiny wynosiła 300 mm, licząc od spodu podstawy. Na szczycie wieży możesz wykonać korpus, który ułatwi montaż łożysk. W przygotowanym korpusie lub wieży osadź dwa łożyska nr 608z.

Read More
3

Przytwierdź wieżę do podstawy, tworząc statyw turbiny

Read More
4

Przygotowanie wirnika

przygotuj tarczę i osadź na jej obwodzie łopatki. Możesz użyć kleju, pistoletu do klejenia na gorąco, przymocować za pomocą nakrętek, gwoździ, zlutować, zespawać itp. Dobór liczby łopatek i kąta ich nachylenia do płaszczyzny obrotu będzie decydował o parametrach osiąganych przez Twoją turbinę

Read More
5

Przygotuj wał turbiny, a następnie zamontuj na nim wirnik

Sprawdź, czy długość wału mierzona wraz z wirnikiem nie przekracza 230 mm. Sprzęgnięcie wału turbiny z układem pomiarowym możliwe jest dzięki otworowi o średnicy 4 mm znajdującemu się w odległości 10 mm od końca wału. Pamiętaj, że odległość od końca wału turbiny do osi otworów wykonanych w podstawie powinna wynosić 80 mm.

6

Osadź wał wraz z wirnikiem w łożyskach.

Read More
7

Na podstawie turbiny nie zapomnij umieścić nazwy drużyny

Read More